Утеплювач Ековата

 

Целюлозний утеплювач (целюлозна вата, «ЕКОВАТА») - пухкий, м`який волокнистий будівельний тепло звукоізоляційний матеріал сірого або світло-сірого кольору, застосовується як натуральний утеплювач:

ЕКОВАТА складається на 81% із вторинної целюлози - газетного паперу (макулатури), на 12% з нелетких вогнегасних антипіренів (бура) і 7% антисептика (борна кислота).

У самих волокнах целюлози знаходиться лігнін, при зволоженні матеріалу він пов`язує волокна целюлози і конструкції.

Складова частина такого матеріалу не є токсичним, нелетучим і зовсім нешкідлива для людини природними компонентами.

Утеплювач целюлозний довго протистоїть відкритому вогню, він не плісніє і не гниє, має хороші протигрибкові властивості а також показники по тепло і звукоізоляції.

Властивості утеплювача ЕКОВАТА роблять його унікальним теплоізоляційним матеріалом.

Застосування утеплювача ЕКОВАТА

Целюлозний утеплювач ЕКОВАТА використовується США, Канаді, Англії, Німеччини, Фінляндії, Японії та в інших європейських країнах і має різні торгові марки.

В Україні даний утеплювач виробляється і використовується з 2007 року.

ФОТО УПАКОВКИ

Утеплювач «ЕКОВАТА» застосовується:

  • при будівництві нових будинків, будівель, споруд різного призначення;
  • при утепленні перекриттів, горищ, мансард;
  • при утепленні стін будівель будь-якої конструкції (в зовнішніх і внутрішніх стінах - каркасних, брусових, рублених, цегляних);
  • при санації (ремонту, реконструкції) існуючих будівель, коли потрібно до утеплення без розбирання конструкцій;
  • використання на стадії будівництва, дозволяє застосовувати полегшені конструкції, зменшити товщину стін, навантаження на фундамент і т.д.

Все це може знизити капітальні вкладення до 30% витрат, альтернативи утеплювачу «ЕКОВАТА» немає.

Способи монтажу ЕКОВАТА

У будівництві існує три способи монтажу целюлозного утеплювача:

  • Ручне укладання
  • Механізована суха укладання (за допомогою видувних установок)
  • Вологий метод напилення на поверхні (за допомогою видувних установок і комплекту для вологого нанесення)

Ручне укладання

При ручному укладанні ЕКОВАТА заздалегідь розпушують частинами, беруть пластикову ємність, електричну дриль і спіральну насадку (то що маляра розмішують різні матеріали), розпушують і розсипають по поверхні підлоги, перекриття, горища, або засипають у порожнині стіни, покрівлі, мансарди.

При виконанні робіт з утеплення стін сухим методом - щільність матеріалу 50-60 кг/м³, для підлоги і перекриттів 35-40 кг/м³.

Ручне укладання вимагає особливої уваги і час на виконання робіт. Тому ручний метод економічно краще використовувати при не великих обсягах.

Механізована сухе укладання

При механізованої сухій кладці застосовують спеціальні видувні установки, які розпушують утеплювач в бункері а потім подають його в потоці повітря по шлангах до місця задування або укладання на відстань по горизонталі до 200 м і по вертикалі до 40 м.

Целюлозний утеплювач заповнює всі важкодоступні місця (порожнини і зазори), утворює безшовний тепло звукоізоляційний шар, не вимагаючи розбирання вже існуючих і експлуатованих конструкцій.

Вологе укладання

Вологий спосіб нанесення відрізняється від механізованої сухої тільки тим, що утеплювач ЕКОВАТА наноситься на конструкції за допомогою води або води з додаванням клею ПВА в якості сполучного компонента.

При цьому способі використовується спеціальна форсунка і компресор для подачі води або клею під тиском.

Цей спосіб нанесення утеплювача на конструкцію в стіни дозволяє контролювати якість монтажу.

Після висихання за допомогою спеціального обладнання (зрізка) дорівнює поверхню, зрізується весь зайвий матеріал і отримуємо ідеально рівну поверхню, яку потім можна закривати іншими оздоблювальними матеріалами.

Устаткування для монтажу

Целюлозний утеплювач поставляється на об`єкт в під пресованому вигляді (в 3-5 разів щільніше від номінальної щільності матеріалу) і тому для подальшого використання установка буде розпушувати утеплювач в бункері.

Процес пневмопередачі утеплювача в зону монтажу буде передаватися за допомогою видувної установки по шлангу.

Видувна установка для монтажу

Устаткування для вологого нанесення вимагає наявність професійної видувної установки з можливістю тонкої настройки, необхідною продуктивністю і характером робіт.