Целюлозний утеплювач (целюлозна вата, «ЕКОВАТА») - пухкий, м`який волокнистий будівельний тепло звукоізоляційний матеріал сірого або світло-сірого кольору, застосовується як натуральний утеплювач:
ЕКОВАТА складається на 81% із вторинної целюлози - газетного паперу (макулатури), на 12% з нелетких вогнегасних антипіренів (бура) і 7% антисептика (борна кислота).
У самих волокнах целюлози знаходиться лігнін, при зволоженні матеріалу він пов`язує волокна целюлози і конструкції.
Складова частина такого матеріалу не є токсичним, нелетучим і зовсім нешкідлива для людини природними компонентами.
Утеплювач целюлозний довго протистоїть відкритому вогню, він не плісніє і не гниє, має хороші протигрибкові властивості а також показники по тепло і звукоізоляції.
Властивості утеплювача ЕКОВАТА роблять його унікальним теплоізоляційним матеріалом.
Целюлозний утеплювач ЕКОВАТА використовується США, Канаді, Англії, Німеччини, Фінляндії, Японії та в інших європейських країнах і має різні торгові марки.
В Україні даний утеплювач виробляється і використовується з 2007 року.
ФОТО УПАКОВКИ
Утеплювач «ЕКОВАТА» застосовується:
Все це може знизити капітальні вкладення до 30% витрат, альтернативи утеплювачу «ЕКОВАТА» немає.
У будівництві існує три способи монтажу целюлозного утеплювача:
При ручному укладанні ЕКОВАТА заздалегідь розпушують частинами, беруть пластикову ємність, електричну дриль і спіральну насадку (то що маляра розмішують різні матеріали), розпушують і розсипають по поверхні підлоги, перекриття, горища, або засипають у порожнині стіни, покрівлі, мансарди.
При виконанні робіт з утеплення стін сухим методом - щільність матеріалу 50-60 кг/м³, для підлоги і перекриттів 35-40 кг/м³.
Ручне укладання вимагає особливої уваги і час на виконання робіт. Тому ручний метод економічно краще використовувати при не великих обсягах.
При механізованої сухій кладці застосовують спеціальні видувні установки, які розпушують утеплювач в бункері а потім подають його в потоці повітря по шлангах до місця задування або укладання на відстань по горизонталі до 200 м і по вертикалі до 40 м.
Целюлозний утеплювач заповнює всі важкодоступні місця (порожнини і зазори), утворює безшовний тепло звукоізоляційний шар, не вимагаючи розбирання вже існуючих і експлуатованих конструкцій.
Вологий спосіб нанесення відрізняється від механізованої сухої тільки тим, що утеплювач ЕКОВАТА наноситься на конструкції за допомогою води або води з додаванням клею ПВА в якості сполучного компонента.
При цьому способі використовується спеціальна форсунка і компресор для подачі води або клею під тиском.
Цей спосіб нанесення утеплювача на конструкцію в стіни дозволяє контролювати якість монтажу.
Після висихання за допомогою спеціального обладнання (зрізка) дорівнює поверхню, зрізується весь зайвий матеріал і отримуємо ідеально рівну поверхню, яку потім можна закривати іншими оздоблювальними матеріалами.
Целюлозний утеплювач поставляється на об`єкт в під пресованому вигляді (в 3-5 разів щільніше від номінальної щільності матеріалу) і тому для подальшого використання установка буде розпушувати утеплювач в бункері.
Процес пневмопередачі утеплювача в зону монтажу буде передаватися за допомогою видувної установки по шлангу.
Видувна установка для монтажу
Устаткування для вологого нанесення вимагає наявність професійної видувної установки з можливістю тонкої настройки, необхідною продуктивністю і характером робіт.